Reżyseria: Jan Hryniak Produkcja: Telewizja Polska S.A. Polska 2020 Historia oparta na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki disco polo, film muzyczny nakreślający jednocześnie realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce. Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.
858 Views0 Comment
Reżyseria: Aleksandra Brożyna Produkcja: Studio Munka, FDR Studio, Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska 2018 Zmagania głównej bohaterki, która próbuje odnaleźć odpowiedź na pytanie: co daje szczęście? W ciągu zaledwie jednej doby jej determinacja i uciekający czas wiodą ją do najrozmaitszych miejsc. Czy ta wyprawa zakończy się sukcesem? Film powstał na podstawie odpowiedzi prawdziwych osób.
797 Views0 Comment
Klient: Best Film Reżyseria: Tadeusz Król Koprodukcja i udźwiękowienie: FDR Studio Polska, 2009 Polska Stycznia 1989 roku. Funkcjonariusze służb specjalnych kap. Andrzej (Robert Więckiewicz)i kap. Siejka (Krzysztof Stroiński) planują międzynarodowy przekręt – skok na duże pieniądze i tajne dokumenty. W intrygę wciągają prostytutkę Annę (Joanna Orleańska) nieświadomą swej roli w układance. Między Andrzejem i Anną wybucha nagłe uczucie…
553 Views0 Comment
Film dokumentalny opowiada dzieje Państwa Zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów w tym powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem, a także budowę i okres świetności Państwa Zakonnego. Ekranizacja przedstawia historię bitwy pod Grunwaldem oraz Hołdu Pruskiego.
529 Views0 Comment
Afgański jeniec Mohammed ucieka z amerykańskiego tajnego więzienia w Europie Środkowej – rozpoczyna desperacką walkę o życie.
585 Views0 Comment
Niesamowite losy kupca Larsa na tle historii pradawnych plemion, które kształtowały historię południowo-wschodnich i północnych wybrzeży Bałtyku.
504 Views0 Comment
Dokument odkrywający fascynujące skarby Muzeów Watykańskich. Narratorem i oprowadzającym po zbiorach Muzeów jest ich obecny Dyrektor oraz włoski historyk sztuki Antonio Paolucci.
512 Views0 Comment
Dokument o życiu Jana Pawła II oczami wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Wielkiego Pontyfikatu – księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Film ukazuje także przejmujące i nieznane wcześniej chwile z młodości i życia prywatnego Papieża. Film inspirowany wydaną w 2007 r. książką „Świadectwo”.
610 Views0 Comment
Nastoletni Andrzej mieszka z rodzicami w Szklarskiej Porębie w małym domu z ogródkiem. Rodzina utrzymuje się ze skromnej emerytury ojca i dorywczych prac…
717 Views0 Comment
Kapitan Wojska Polskiego - Derczyński zauważa nieprawidłowości w finansach swojej jednostki. Jego przełożeni w obawie, że ujawni aferę, zwalniają go ze służby. Derczyński uważa, że padł ofiarą antypolskiego spisku, wie że musi chronić swoją rodzinę…
525 Views0 Comment